W Tuszowie Narodowym powstaje nowoczesny kompleks sportowy

W Tuszowie Narodowym powstaje nowoczesny kompleks sportowy

W Tuszowie Narodowym zakończył się pierwszy etap budowy 8 – hektarowego kompleksu sportowego, który ma służyć mieszkańcom gminy, Mielca i piłkarzom Stali Mielec.

Pierwsza część kompleksu składa się z czterech boisk, w tym jednego sztucznego z podgrzewaną murawą. Są już gotowa kotłownia, zbiorniki z gazem do podgrzewania sztucznego boiska i samo boisko.

– Ta inwestycja to cały kompleks sportowy. Dwa boiska mamy gotowe, gdzie pozostało tylko zasiać trawę, a jak zapewniał mnie wykonawca dwa następne będą do końca października – mówi wójt gminy Tuszów Narodowy i kandydat PiS do Sejmu Andrzej Głaz, którego wspiera europoseł PiS i wiceprezes PKOL Tomasz Poręba.

– Dwa lata temu, gdy spotykaliśmy się tutaj, nie było nic, tylko szczere pole i chaszcze. Przez ten czas udało się wiele zrobić, pomimo że mieliśmy duże turbulencje na budowie. Firma, która pierwotnie miała to budować, po prostu zeszła z budowy. To wszystko się opóźniło, ale myślę, że już jesteśmy bardzo blisko szczęśliwego końca, jakim jest powstanie tego obiektu, którego pierwszym etapem będą te cztery boiska, w tym jedno podgrzewaną murawą – powiedział europoseł Poręba.

– Ten kompleks będzie służył nie tylko mieszkańcom gminy Tuszów Narodowy, ale całego Podkarpacia, szczególnie mieszkańcom Mielca i piłkarzom Stali Mielec, bo taki był też zamysł – dodał europoseł Poręba, który znany jest z kibicowania właśnie temu klubowi.

Na profesjonalnym podgrzewanym boisku w Tuszowie Narodowym mają ćwiczyć zarówno seniorzy, jak i młodziki Stali Mielec.

– Jedna z płyt będzie podgrzewana, dlatego że od nowego sezonu wchodzą regulacje PZPN. Mówią one o tym, że każdy grający w ekstraklasie klub ma mieć boisko treningowe z podgrzewaną murawą. Tutaj takie boisko będzie i Stal Mielec będzie mogła spokojnie do wymogów licencyjnych je wpisać – powiedział Tomasz Poręba.

W dalszym etapie powstaną dwa korty tenisowe i dwa orliki. Wszystko będzie wkomponowane w jeden sportowy 8 – hektarowy kompleks.

Całość powstanie za około 26 milionów zł, głównie z dofinansowania z ministerstwa sportu i Polskiego Ładu.

Źródło: www.nowiny24.pl