Wiadomości z Parlamentu można czytać także przy porannej kawie!

Wiadomości z Parlamentu Europejskiego teraz także w telefonie komórkowym. Na stronie przystosowanej do urządzeń przenośnych takich jak komórki czy tablety można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje – o posiedzeniach plenarnych, komisji czy odnaleźć europosłów.

Coraz więcej smartphonów

  • Na świecie jest już miliard smarfonów.
  • 36 proc. użytkowników telefonów komórkowych używa ich także do czytania wiadomości.
  • Z internetu 3G (oferującego szybszy dostęp do sieci) korzysta 3 proc. Polaków. To mniej niż Luksemburczycy (20 proc.), ale więcej niż Rumuni (1 proc.)
Dziś internet to główno źródło informacji, a coraz częściej korzystamy z niego za pomocą urządzeń przenośnych. Parlament nie pozostaje w tyle i także oferuje swoją stronę internetową w wersji na komórki.

Portal został dostosowany do urządzeń najnowszej generacji i pozwala na wyszukanie niezbędnych informacji w zaledwie kilka sekund.


Tak jak strona główna, tak i wersja komórkowa dostępna jest w 22 językach. Znajdują się na niej najświeższe wiadomości i użyteczne informacje na temat posiedzeń Parlamentu. Można szukać informacji o posłach czy o posiedzeniach poszczególnych komisji.