Władysław Ortyl pełnomocnikiem PiS w okręgu rzeszowskim

W dniu dzisiejszym Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości powołał Marszałka Ortyla, na pełnomocnika PiS w okręgu rzeszowskim – poinformował europoseł Tomasz Poręba.

Nowy pełnomocnik PiS został wyłoniony w związku z upłynięciem kadencji poprzedniego zarządu oraz objęciem mandatu europosła przez Stanisława Ożoga. Zgodnie ze statutem Prawa i Sprawiedliwości nowy pełnomocnik będzie szefem partii w regionie do czasu powołania nowego zarządu.

Zdaniem europosła Tomasza Poręby Komitet Polityczny PiS dokonał bardzo dobrego wyboru.

„Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości postawiło na marszałka Ortyla, który bardzo godnie i dobrze prowadzi sprawy województwa. To bardzo dobra decyzja. Jestem przekonany, że przełoży się to na skuteczne działanie Prawa i Sprawiedliwości w regionie. Przed nami wybory samorządowe, w których Prawo i Sprawiedliwość musi wystawić bardzo silne listy, tak aby utrzymać władzę w województwie i znacznie zwiększyć swoją reprezentację na wszystkich szczeblach samorządu. Władysław Ortyl to osoba bardzo doświadczona i ceniona, która – jestem pewien – dobrze przygotuje PiS do kolejnych czekających nas wyborów. Osobiście bardzo się z tej nominacji cieszę” – skomentował członek komitetu politycznego PiS europoseł Tomasz Poręba.

Władysław Ortyl podkreśla, że decyzja Komitetu Politycznego zapadła w bardzo ważnym dla niego momencie. „Jest to pewne powierzenie misji, która musi być do końca wykonana, bo rzeczy i spraw do zrobienia w samorządzie jest jeszcze bardzo dużo, w tym m.in. Regionalny Program Operacyjny. Jak widać z zachowań radnych jesteśmy już w trakcie kampanii wyborczej. Myślę, że to połączenie w jednym ręku zadań politycznych i merytorycznych dobrze się przysłuży rozwiązywaniu tych wszystkich wyzwań, które stoją przed samorządem województwa” – mówi Władysław Ortyl.

Zastępcą Władysława Ortyla został poseł PiS ze Stalowej Woli Antoni Błądek.