Wspaniały sezon KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg!

Wspaniały sezon KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg!

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, w tym roku po raz 30 w historii zdobył tytuł drużynowego mistrza Polski kobiet . Od 1991 roku tarnobrzeskie mistrzynie schodziły z podium tylko raz w 2006 roku. Wszystkie tytuły zespół zdobywał pod kierunkiem trenera Zbigniewa Nęcka. Podczas okolicznościowej uroczystości na Zameku Dzikowski w Tarnobrzegu klub podziękował swoim Sponsorom, Mecenasom i Przyjaciołom za okazane wsparcie.

Zaproszeni goście, z rąk Prezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego Dariusza Szumachera otrzymali dwa komplety pamiątkowych medali: mistrzowskie 30-lecia a także okolicznościowe z okazji jubileuszu 90-lecia związku.

– To nie jest przypadek, że w historii tej dyscypliny przez 30 lat KTS ze swoimi sponsorami świętował złote medale. Chciałbym gorąco pogratulować wszystkim , którzy wspierają ten klub. To ogromne znaczenie i wielka satysfakcja, że mamy tak silny klub który także w Europie jest mocno rozpoznawalny”– zaznaczył Prezes Dariusz Szumacher.

Obecna na uroczystości Anna Krupka; Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu podkreślała rangę sukcesów KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg: – Dziękujemy całemu sztabowi szkoleniowemu i zawodniczkom , które są naszą dumą zarówno w krajowych rozgrywkach jak i na arenie międzynarodowej

W konferencji wziął również udział Tomasz Poręba, Poseł do parlamentu europejskiego, wieloletni przyjaciel KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

Dzięki tym dobrym emocjom, które zbudowaliśmy wspólnie przez te ostatnie lata można było osiągnąć ten sukces , który jest absolutnie unikatowy w skali europejskiej , a w skali polskiej to już szczególnie – powiedział Tomasz Poręba.

Obiecuję dalsze wsparcie i mam nadzieję na sukcesy w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, a kolejny złoty medal mistrzostw Polski to już raczej taki obowiązek – dodał Poseł na Sejm RP Krzysztof Sobolewski.

Trener Zbigniew Nęcek powiedział, że jego dewizą jest to, że nie zwycięża trener, ani poszczególna zawodniczka ale triumfuje team. Jednocześnie zapowiedział dalszy rozwój sportowy klubu, także w zakresie popularyzacji tenisa stołowego w mieście nad Wisłą. Od września w Szkole Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu , zostanie utworzona klasa sportowa o profilu tenis stołowy. Niebawem w ramach akcji „Wakacje z rakietką”, zaplanowano turnieje dla dzieci oraz warsztaty popularyzujące tenis stołowy skierowane do nauczycieli szkół i rodziców uczniów.

30 tytuł mistrzowski tarnobrzeska drużyna wywalczyła przed kilkoma tygodniami po zwycięskich finałach z KU AZS UE Wrocław dwukrotnie po 3:1 . Był to jednocześnie 15 z rzędu triumf na arenie krajowej dla drużyny z Tarnobrzega. Bohaterką gier finałowych okazała się Niemka Ying Han – wygrała wszystkie 4 pojedynki – straciła tylko seta. W składzie 30-krotnych Drużynowych Mistrzyń Polski były też; kapitan zespołu Kinga Stefańska a także Julia Ślązak , Agata Zakrzewska i dwie inne zagraniczne zawodniczki ; Rumunka Eliza Samara i Białorusinka Viktoryia Pavlovich. Z powodu pandemii w tym sezonie nie mogła ani razu wystąpić Qian Li, Indywidualna Mistrzyni Europy. W europejskiej Lidze Mistrzyń Enea Siarkopol triumfowała w sezonie 2018/19. Rok wcześniej było to trzecie miejsce, a w latach 2015/16 oraz 2016/17 tarnobrzeski zespół zajmował drugie miejsca.