Wszystkie warunki niezbędne do powstania Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki zostały spełnione. Czekamy na rozpisanie przetargu na budowę przez miasto Rzeszów

Wszystkie warunki niezbędne do powstania Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki zostały spełnione. Czekamy na rozpisanie przetargu na budowę przez miasto Rzeszów

Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki to inwestycja na którą czekają nie tylko mieszkańcy Rzeszowa, ale również całego regionu. W 2019 roku,  z inicjatywy Europosła Tomasza Poręby odbyło się spotkanie ówczesnego Ministra Sportu Witolda Bańki z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Władysławem Ortylem, Prezesem CWKS Resovii Aleksandrem Bentkowskim oraz Prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem, podczas którego przyjęto mapę drogową budowy Centrum. Teraz wszyscy z niecierpliwością oczekują ogłoszenia przetargu przez Miasto Rzeszów.

Foto: ZK Architekci

– Jestem przekonany, że ta inwestycja będzie kluczowa dla  sportowego rozwoju miasta i że już w niedalekiej przyszłości powstanie w Rzeszowie  nowoczesny obiekt lekkoatletyczny. Zagwarantowane na jego budowę środki pochodzące z Ministerstwa Sportu i Samorządu Województwa są niezagrożone. Na inwestycji skorzystają również piłkarze pierwszoligowej Resovii, którzy będą wreszcie mogli grać na nowoczesnym stadionie. Teraz wszystko w rękach miasta. Z niecierpliwością czekamy na rozpisanie przetargu. Bardzo liczę że stanie się to w najbliższych tygodniach.  – powiedział europoseł Tomasz Poręba. 

Warunkiem budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki było przekazanie przez klub CWKS Resovia działek, niezbędnych do realizacji inwestycji.

– Jako klub wywiązaliśmy się z postawionych przed nami zadań. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy nas wspierają i dążą do budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Mam nadzieję, że miasto jak najszybciej przystąpi do realizacji inwestycji, na którą czekają pokolenia kibiców Resovii – powiedział Aleksander Bentkowski prezes CWKS Resovii.

Samorząd Województwa Podkarpackiego podtrzymuje deklarację wsparcia budowy inwestycji.

– Chcemy wesprzeć budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego zadeklarowaną kwotą 8 mln zł i środki uruchomimy gdy tylko władze miasta wykażą faktyczną gotowość do rozpoczęcia inwestycji. Zależy nam na realizacji tego przedsięwzięcia dlatego konsekwentnie podtrzymujemy naszą wolę na wsparcie inwestycji – powiedział Marszałek Władysław Ortyl. 

Nowoczesne Centrum Lekkoatletyczne ma powstać na bazie obecnego obiektu przy ul. Wyspiańskiego. Powstanie m.in. kryta sześciotorowa bieżnia licząca 330 metrów, bieżnie rozbiegowe czy strefa siłowni i fizjoterapii, a trybuny pomieszczą prawie 10 tysięcy kibiców.