XV Mistrzostwa Podkarpacia Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin

W sobotę 27 kwietnia 2013 roku w hali im. Tadeusza Ruta, przy ul. Misiągiewicza
w Przeworsku, odbyła się wielka sportowa impreza XV Mistrzostwa Podkarpacia Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin.

Działający od 1986 roku Przeworski Klub Karate Kyokushin już po raz drugi był organizatorem Mistrzostw Podkarpacia Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin. Dzięki rozbudowanemu zapleczu sportowemu Przeworska oraz wsparciu finansowemu miasta i sponsorów udało się zorganizować imprezę na tak dużą skalę.

W zawodach wzięło udział 270 zawodników z 15 klubów zrzeszonych w Podkarpackim Okręgowym Związku Karate: z Brzostka, Brzozowa, Jarosławia, Jasła, Kolbuszowej, Krosna (Budo, KKKK), Leżajska (LKKK, CSW), Mielca (Saiha), Nowej Dęby, Rzeszowa, Stalowej Woli, Tarnobrzega i Przeworska. Sędzią głównym zawodów był Shihan Roman Woźniak.. Dziewczęta i chłopcy w wieku od sześciu do osiemnastu lat zmagali się w konkurencji kata, która polega na wykonaniu określonego układu technik oraz kumite, czyli walce sportowej. Walki odbywały się na zasadach semi kontakt w 22 kategoriach wiekowych i wagowych. Łącznie w hali sportowej MOSiR w Przeworsku stoczono w sobotę ponad dwieście walk.

Przeworski Klub Karate Kyokushin reprezentowało 22 zawodników, z czego 14 stanęło na podium. Dwoje z nich zdobyło miejsca finałowe w obydwu kategoriach, więc łącznie przeworscy zawodnicy zdobyli 16 pucharów. Pozwoliło to zająć trzecie miejsce
w klasyfikacji drużynowej, tuż po dwukrotnie liczniej reprezentowanych klubach Leżajska i Krosna. Rangę zawodów podkreśliła obecność zaproszonych gości: Burmistrza Miasta Przeworska Marii Dubrawskiej – Lichtarskiej, Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby który dla najlepszego zawodnika ufundował wycieczkę do Brukseli, Radnego Sejmiku Wojewódzkiego Jarosław Brenkacz, Radnego Rady Powiatu Przeworskiego Jana Krupy oraz dyrektora biura europosła Tomasza Poręby Macieja Kamińskiego.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Karol Magura z Przeworskiego Klubu Karate Kyokushinkai (Mistrz Polski w karate – kat. do 65 kg) i on właśnie wyjedzie do Brukseli z Europosłem Tomaszem Porębą.

Dużynowo:

1. Leżajsk LKKK – 71 pkt.

2. Krosno KKKK – 51 pkt.

3. Przeworsk – 42 pkt.

4. Tarnobrzeg – 32 pkt.

5. Leżajsk CSW – 27 pkt.

6. Jasło – 22 pkt.

7. Brzozów – 19 pkt.

8. Krosno BUDO – 13 pkt.

9. Mielec SAIHA – 11 pkt.

10. Brzostek – 8 pkt.

11. Jarosław – 5 pkt.

12. Kolbuszowa – 4 pkt.

13. Nowa Dęba – 3 pkt.

14. Stalowa Wola – 2 pkt.

15. Rzeszów – 0 pkt.