Z europosłem zwiedzą Brukselę


Dziewięcioro uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu dębickiego na początku 2013 roku wyjedzie do Brukseli z Tomaszem Porębą, posłem do Parlamentu Europejskiego. Są oni laureatami konkursu wiedzy o Unii Europejskiej.

Powiatowy etap odbył się w czerwcu w I Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy, w którym wzięło udział 33 uczniów. Nagrodą dla najlepszych jest wyjazd do Brukseli ufundowany przez Tomasza Porębę. Europoseł 24 października w Starostwie Powiatowym wręczył laureatom pamiątkowe bilety.

W konkursie najwięcej punktów zdobyli kolejno: Mateusz Marek (Zespół Szkół nr 2 w Dębicy, obecnie student), Katarzyna Mazur (Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy), Natalia Kowal (ZS nr 2 w Dębicy), Wioleta Gliwa (ZSE w Dębicy), Małgorzata Kiermasz (Zespół Szkół w Jodłowej), Anna Ochab (II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy), Tomasz Morawski (ZS nr 2 w Dębicy, obecnie student), Magdalena Cebula (ZS nr 2 w Dębicy) oraz Radosław Kloc (I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy).

Podczas uroczystości rozstrzygnięcia konkursu, Tomasz Poręba opowiedział uczniom o swojej pracy i działaniach Parlamentu Europejskiego. Na początku przyszłego roku laureaci sami będą mogli zwiedzić Brukselę i przyglądnąć się funkcjonowaniu Europarlamentu. – Będziecie mogli skonfrontować tę wiedzę, którą wynosicie ze szkoły, z tym jak rzeczywiście funkcjonuje Parlament Europejski – mówił do laureatów Tomasz Poręba.

Konkurs organizowany był pod patronatem Jana Warzechy, posła na Sejm RP oraz Władysława Bielawy, starosty dębickiego. Komisję tworzyli: Barbara Pelczar – Białek, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy, Agnieszka Mądro, podinspektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy, Mateusz Kutrzeba, asystent Tomasza Poręby, posła do Parlamentu Europejskiego oraz Piotr Wójciak, asystent Jana Warzechy, posła na Sejm RP.

Autor: PAK