Z pewnymi decyzjami Davida Camerona radykalnie się nie zgadzamy

– Te ostatnie wydarzenia to atak na PiS ze względu na zapowiedź pewnych decyzji premiera Davida Camerona, z którymi radykalnie się nie zgadzamy. Dziś będę w tej sprawie rozmawiał przez telefon z premierem Wielkiej Brytanii – powiedział Jarosław Kaczyński.

Lider opozycji podkreślił, że ostatni atak na PiS to niebywały pokaz hipokryzji. Jarosław Kaczyński przypomniał, że rządząca Platforma Obywatelska jest w jednej frakcji z niemiecką CDU. Według lidera opozycji, partia Donalda Tuska nie reagowała, gdy podejmowano decyzję o budowie gazociągu północnego czy o przeniesieniu części środków z dotacji unijnych na politykę klimatyczną, co jest nieprzychylne dla Polski. Donald Tusk nie wystąpił także z EPL, kiedy Erika Steinbach z CDU obrażała Polaków czy gdy niemieckie urzędy zakazywały mówienia do dzieci z mieszanych małżeństw po polsku.

– Mamy wiele sytuacji, gdzie interes Polski jest po jednej stronie, a głosowanie posłów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego po drugiej stronie. Wypada tu powiedzieć o głosowaniu za 28 mld euro dla polskiego rolnictwa przez posłów PO i PSL i głosowaniu naszym wraz z Anglikami, których do tego przekonaliśmy za 42 mld euro dla polskiej wsi. Ten przykład przypomina tę olbrzymią hipokryzję – przypomniał Jarosław Kaczyński.

Według Jarosława Kaczyńskiego europosłowie PO i PSL są w grupie politycznej w Parlamencie Europejskim, która bardzo często głosuje przeciwko interesowi naszego kraju. Lider PiS zapowiedział, że będzie rozmawiał z Davidem Cameronem na temat jego ostatnich słów dotyczących Polaków.