Zdolna mielecka młodzież dzięki Europosłowi Tomaszowi Porębie zwiedziła Belgię

W czerwcu już po raz kolejny mielecka młodzież miała okazję uczestniczyć w zorganizowanej przez europosła Tomasza Porębę kilkudniowej wycieczce do Belgii.


Wśród uczestników wycieczki znaleźli się m.in. laureaci wojewódzkich konkursów matematyczno-przyrodniczych: Małgorzata Róg, Piotr Koceniak, Kamil Kolin, Hubert Zięba, Aleksandra Rzeszut, Mateusz Bielecki oraz Kacper Kozdęba. Gośćmi europosła były również laureatki powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego: Katarzyna Gakan i Karolina Totoń, II Vice Miss Mielca 2016 Justyna Bieś oraz Wojtek Koszelski – wielokrotny zwycięzca zawodów w modelarstwie kosmicznym.

W ramach wycieczki, młodzi mielczanie zwiedzili najważniejsze atrakcje Brukseli, m.in. Starówkę i Atomium.
Ważnym punktem wycieczki była wizyta w Parlamencie Europejskim, gdzie młodzież spotkała się z Posłem do Parlamentu Europejskiego Tomaszem Porębą, który zapoznawał ich z funkcjonowaniem instytucji unijnych i pracą parlamentarzysty.„Wycieczka była dla mnie bardzo ciekawa i pouczająca. Bardzo się cieszę, że za sprawą Pana Europosła mogłem tak wiele się dowiedzieć i tak dużo miejsc zobaczyć. Jeśli będę miał możliwość, zapewne powrócę tu jeszcze nie raz, gdyż wycieczka pozostawiła we mnie dużo wspaniałych wspomnień” – powiedział Hubert Zięba.


„Zawsze się cieszę, obserwując jak młode osoby osiągają sukcesy, gdyż w głównej mierze to od nich zależy jak nasz kraj będzie wyglądać w przyszłości. Mam nadzieję, że wycieczka jest dla nich okazją do przeżycia wielu miłych chwil i poznania nowych, ciekawych miejsc” – mówi europoseł Tomasz Poręba.