Zdolna sanocka młodzież dzięki europosłowi Tomaszowi Porębie zwiedziła Brukselę

W czerwcu już po raz kolejny podkarpacka młodzież miała okazję uczestniczyć w zorganizowanej przez europosła Tomasza Porębę kilkudniowej wycieczce do Belgii.


Wśród uczestników wycieczki znaleźli się m.in. laureaci konkursu „Sanok w Unii Europejskiej”: Gabriela Kot, Anatola Stabryła, Małgorzata Leszczyńska, Radosław Fedak, Paulina Rybka, Julia Charchalis, Natalia Bukład, Weronika Dżugan, Jakub Jankiewicz, Michał Penar, Emilia Klimiuk, Aleksandra Bąk, Bartłomiej Chrzanowski, Aleksander Redman.


W Brukseli młodzież zwiedziła największe atrakcje miasta: Królewskie Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej, Atomium, Grand Place, Kościół Św. Michała i św. Guduli, a także Parlament Europejski, gdzie przyjął ich europoseł Tomasz Poręba.


Uczestnicy byli zachwyceni miastem, jego zabytkami, urokliwymi miejscami, ale też szklanymi budynkami instytucji europejskich.

„Cała wycieczka była dla mnie wielkim przeżyciem. Największe wrażenie wywarł na mnie rozmiar Parlamentu Europejskiego. Bardzo cieszę się, że mogliśmy zwiedzić Brukselę z przewodnikiem, dzięki czemu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tym mieście” – powiedziała Małgorzata Leszczyńska.

„Cieszę się bardzo widząc młodzież, która tak mocno chłonie wiedzę o Polsce, jej historii oraz o jej funkcjonowaniu w Unii Europejskiej. Jestem pewny, że dzięki tej nagrodzie zyskają oni impuls do dalszych działań, rozwoju własnego i całego regionu” – mówi europoseł Tomasz Poręba.