Zwycięzcy konkursu języka niemieckiego zwiedzą Belgię

Katarzyna Żmuda z 1 LO oraz Aleksandra Popera z Zespołu Szkół Ekonomicznych zwyciężyły w 9. edycji Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego. W nagrodę laureatki na zaproszenie europosła Tomasza Poręby zwiedzą Belgię.

Konkurs Języka Niemieckiego na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych ze względu na rosnące zainteresowanie zarówno wśród uczestników jak i nauczycieli. Przedsięwzięcie organizuje Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego a także Alina Dziurgot i Anna Kozioł – mieleckie nauczycielki.

Triumfatorkami tegorocznej edycji, która przebiegała pod hasłem „Feiern” („Świętowanie”) zostały Katarzyna Żmuda z 1 LO (kategoria licea ogólnokształcące) oraz Aleksandra Popera (kategoria technika). Nagrody dla laureatek ufundował europoseł Tomasz Poręba.

„Cieszę się, że mogłem włączyć się w kolejną edycję konkursu. W Brukseli gościłem już Katarzynę Krużel, ubiegłoroczną laureatkę” – mówi Tomasz Poręba. „Traktuję te nagrody jako formę motywowania młodych ludzi z Mielca i okolic do nauki języków obcych. Gratuluję organizatorom i mam nadzieję, że tego typu konkursy będą organizowane także w przyszłości” – dodaje Tomasz Poręba